Chromatopelma cyaneopubescens

Jednym z średniej wielkości pająków wyróżniających się pięknym ubarwieniem jest Chromatopelma cyaneopubescens. Ptasznik ten jest polecany dla osób początkujących. Jego karapaks jak i odnóża w dorosłym stadium są koloru niebieskiego. To właśnie ubarwienie przyciąga miłośników ptaszników do jego hodowli.

Występowanie:

Chromatopelma cyaneopubescens spotkamy w Wenezueli oraz Ameryce południowej. Ptasznik ten zamieszkuje suche i trawiaste tereny. Spotkamy go nie tylko na ziemi, ale w gniazda znajdują się nawet na 30 cm wysokości.

Długość życia:

Chromatopelma cyaneopubescens żyje nawet 15 lat. Oczywiście długość życia zależna jest od płci . Samice żyją do 15 lat, samce zazwyczaj 2-3 lata. Dodatkowym elementem wpływającym na długość życia ptasznika są warunki hodowli.

Terrarium:

Terrarium dla dorosłego ptasznika powinno mieć wymiary 30x30x25 cm. Wysokość celowo jest niższa podana, ponieważ w hodowlach dostrzeżono osobniki, które potrafiły spaść co zagrażało ich życiu. Temperatura w dzień w terrarium powinna mieścić się między 25-28 stopni Celsjusza. W nocy zaś trzymamy chromkę w temperaturach 23-24 ˚C. Wilgotność utrzymujemy na poziomie 50-60%. W terrarium nie powinno zabraknąć podłoża, kryjówki oraz miski z wodą.

Chromatopelma cyaneopubescens to polecany ptasznik dla osób początkujących. Trzeba jednak pamiętać, że jest dość szybka i zwinna. Podczas zajmowania się tym ptasznikiem należy być ostrożnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *